Koncertní sál

Open Air koncert

10. září 2022 15:00:00

Kinského zahrada Praha 5

Účinkující

Pražský filmový orchestr

dirigent Jiří Korynta


Lukáš Herold - sólo hoboj


moderuje Michaela Štrausová

Skladatelé

Alfred Newman
John Williams
Václav Zahradník
Vladimír Šimůnek
Ennio Morricone
Angelo Michajlov
Brian Tyler
Michael Giacchino
Hans Zimmer
Paul Koulak

Městská část Praha 5 navazuje na předchozí ročníky open air koncertů v krásném prostředí zahrad Kinských a my jsme opět milerádi přijali pozvání.
Přijďte si užít druhou zářijovou sobotu ve společnosti jedinenčné filmové, seriálové a videoherní hudby v podání našeho orchestru.
Program bude jak složen jak jinak než s toho nejlepšího, po čem uši správného filmového fanouška mohou toužit.
Nebudou chybět pilíře programů, mezi něž se bezesporu řadí Star Wars či Piráti z Karibiku, Mission: Impossible či Jurský Park. Ovšem tentokrát mimo nich zazní i opravdové perly jako třeba titulní skladba z české herní legendy Mafia, znělka televizní soutěže Pevnost Boyard nebo suita z Interstellar.
A mimo tuto paletu zajímavých skladeb přivítáme i vzácného hosta, bez kterého by se ani tento ani předchozí ročníky nikdy neuskutečnily, pana Lukáše Herolda.
Ten Vám kromě průvodní slova koncertu taktéž přednese pravděpodobně nejslavnější hobojové sólo z filmu The Mission (Misie), jehož autorem je Ennio Morricone.
Už s těchto řádků je vidno, že je opravdu nač se těšit. Věřme tedy, že počasí zůstane také nakloněno a na všechny z Vás se těšíme druhou zářijovou sobotu.