top of page
Koncertní sál

Open Air koncert Senec

24. června 2023 18:00:00

Amfiteater Senec

Účinkující

Pražský filmový orchestr

dirigent Jiří Korynta


Nikolas Put - sólo zpěv

Skladatelé

Yuka Kitamura
Howard Shore
Vieroslav Matušík
John Williams
Elmer Bernstein
Hans Zimmer
Mike Post, Pete Carpenter
Alan Silvestri

V červnu zavítáme opět na Slovensko a to hned dvakrát. Kromě první zastávky v oblíbeném slovenském Rozhlase, nás uvidíme pod širým nebem v Amfiteátru Senec.
Narozdíl od loňské, premiérové show v Amfiteátru v Pezinku si tentokrát orchestr vybral a sestavil program zcela nový, který potěší všechny generace a to, zda jste ve světě filmové hudby jako doma nebo ji znáte jen okrajově vůbec nerozhoduje. Zde si přijde na své každý.
První polovinu koncertu otevře monumentální hlavní téma aktuálního hitu světa počítačových her - Elden Ring. Poté ve světě fantasy ještě zůstaneme a hned vzápětí naváží dvě skladby z prvního a druhého dílu trilogie The Lord of the Rings.
Pro odlehčení následující části vám zpěvák Nikolas Put představí společně s orchestrem nádhernou píseň slovenské provenience "Mám rozprávkový dom", jejímž autorem je Vieroslav Matušík.
Téma Mistra Yody z ikonických Star Wars nás pak naplno vrátí do světa filmové hudby.
Pokud jsou Vám snímky The Great Escape a The A-Team méně známé, pak vězte, že jejich hudba je spolehlivě zastoupí i bez většího povědomí.
V závěru samotné první poloviny ještě zazní další z vrcholných děl Johna Williamse, nezaměnitelné Jaws a sekundovat jim budou dva zástupci modernější hudby - hlavní téma The Avengers a temný Time z Inception.
Po pauze se koncert ponese, až na jednu, příjemnou výjimku v duchu několika filmových hitů, které patří ke stálicím repertoáru PFO. Harry Potter, Piráti z Karibiku, Interstellar a Mission: Impossible - Ghost Protocol. Tituly, které pravděpodobně není třeba představovat.
Zmíněnou vyjímkou vsazenou mezi tyto velkofilmové "obry" bude opět pěvecké sólo Nikolase Puta s písní "Be My Love" psanou původně pro snímek "The Toast of New Orleans" v roce 1950. Nicméně tento skvost si pak vybrala řada světových pěvců do svého repertoáru.
Jak již program sám o sobě napovídá, čeká na Vás opravdu hodně skvělé hudby. Nenechte si nás ujít!

bottom of page