top of page
Koncertní sál

Western Symphony

1. července 2023 16:00:00

Westernové městečko Boskovice

Účinkující

Pop Symphony Orchestra

dirigent Jiří Korynta

Skladatelé

[oficiální text pořadatele]
Historicky poprvé se v České republice sejdou na jedné scéně filharmonici se špičkovými jezdci na koních, herci a kaskadéry, aby divákům představili nejslavnější filmové westerny.
Koncert se bude konat v přírodním amfiteátru Westernového městečka v Boskovicích, v němž jsou dobové kulisy a jedna z největších atrakcí městečka - dechberoucí obří umělý vodopád.
Zatímco Pražský filmový orchestr, který znají milovníci hudby z největších koncertních sálů, bude pod vedením dirigenta Jiřího Korynty hrát skladby ze světově známých westernů, jezdci, herci a kaskadéři k těmto filmům vytvoří živé scény. Diváci se tak setkají se svými filmovými hrdiny. Nad unikátní scénou přeletí orel jako symbolický posel z říše legendárních příběhů, které nikdy neupadnou v zapomnění.
Přijede velký náčelník Apačů Vinnetou i se svým bílým bratrem Old Shatterhandem. Pistolník Chris přivede Sedm statečných. Scházet nebude ani legendární Čingačgúk, tedy Poslední Mohykán se svými syny Unkasem a Sokolím okem. Až z farmy Yellowstone docválá se svými honáky drsný farmář John Dutton, jehož ve stejnojmenném seriálu hraje Kevin Costner. Samozřejmě nebudou scházet ani další hrdinové z ikonických filmů jako je například V pravé poledne, Tenkrát na západě nebo Legenda o vášni.

bottom of page