top of page
Nahrávání Ayla

AYLA:
The Daughter of War

realizace červen 2017 | Studio Rudolfinum
skladatel Fahir Atakoğlu
dirigent Jiří Korynta

hudební režie
Oldřich Slezák
| Radim Linhart | Martin Vinš
zvukový inženýr Ivan Sbíral

produkční Zdeňka Koryntová | Martin Vinš

V červnu 2017 jsme byli přizváni k nahrávání soundtracku k tureckému filmu
Ayla: The Daughter of War, jejímž autorem je turecký skladatel Fahir Atakoğlu žijící trvale v USA. Ten společně s našimi kolegy na průběh nahrávání dohlížel.
Řízení 36 členného smyčcového orchestru se chopil náš dirigent Jiří Korynta.
Během 3 nahrávacích frekvencí bylo nahráno cca 74 minut hudby. Ostatní nástroje byly nahrány a závěrečný mix byl proveden již v USA.
Výsledek si může poslechnout níže.

Flashmob

Flashmob
Rondo Alla Turca

realizace září 2014 | Praha
zadavatel Azerbaijan Student Network
dirigent Jiří Korynta

hudební režie Radim Linhart
zvuková nahrávka  Martin Vinš
zvuková postprodukce Martin Klusák 

V létě 2014 jsme byli osloveni pobočkou Azerbaijan Student Network v Praze, abychom společně září téhož roku zrealizovali s toutou organizací nahrávku a veřejné provedení Mozartova Tureckého pochodu formou flashmbou.
Ústřední postavou byl mladý umělec Atabek Ismailovov hrajícím na lidový nástroj tar. Skladbu pro orchestr zaranžoval Radim Linhart. Výsledek můžete vidět níže.

Filmový ples

Filmový ples PFO

produkce Pražský filmový orchestr
ansámbl Pop Symphony Orchestra

dirigent Jiří Korynta
idea Andrej Šimko

aranžmá Radim Linhart | Martin Vinš

Plesová atmosféra nebyla pro PFO "neznámými vodami". Ve své historii již v různých složeních vystupoval jak na plesech, tak na společenských akcích, galavečerech a módních přehlídkách. I tyto zkušenosti bezesporu pomohly navázat na výzvu doprovodu taneční soutěže a konečně ke kroku zrealizovat svůj Filmový ples PFO.
Ideu, kterou nám přinesl náš fanoušek a profesionální tanečník Andrej Šimko (mj. organizátor zmíněné taneční soutěže) jsme se rozhodli rozšířit o doprovodný program.
Kromě několika desítek nejznámější filmových témat v rytmu standartních a latinsko-amerických tanců tak můžete vidět a slyšet například sólová stepařská čísla
za doprovodu Pop Symphony Orchestra.
Bez zpěvu by se taktéž celovečerní program neobešel. Klasické skladby v podání pěvce Matěje Sehnala. Swingový a populární repertoár zastupuje pak Martin Vinš.
Celovečerní program pak zdobí takové zajímavosti jako sólo pro psací stroj a orchestr nebo pravověrná ukázka renesančních tanců.
Plesem provází moderátorka PFO Michaela Štrausová.

Projekt Anastasis

Projekt Anastasis

idea | scénář | hudba
Michaela Chudobová
texty písní
Markéta Sýkorová
| Michaela Chudobová
ansámbl
Komorní orchestr PFO
orchestrální aranžmá
Martin Vinš

Projekt Anastasis je na české poměry velké unikum. V koncertní verzi komponovaného pásma písní vyprávějících příběh o střetu dobra a zla, lidských hodnot, priorit, vztahu člověka k přírodě vás toho čeká mnohem více.
Celé dílo v sobě nese důležitá a stále aktuální témata. Záměrem uměleckého projektu účinkujících dětí a mladých lidí, je přispět ke změně myšlení, probuzení lásky k životu, zamyšlení se nad stavem naší planety a lidském žebříčku hodnot, který bývá bohužel často zapomenut.
PFO podpořilo projekt speciálně sestaveným komorním orchestrem a aranžmá, kterého se ujal Martin Vinš. Ve spolupráci s autorkou projektu Michaelou Chudobovou pozvedlo celkový dojem z tohoto hudebně dramatického představení.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY PROJEKTU

bottom of page